HİZMETLERİMİZ

Jiletli tel

Jiletli tel

Yüksek güvenlik gerektiren bölgelerde kullanılmakta olan tel çitler, teknolojinin gelişmesine bağlı olarak yeni tür ve seçeneklerle hizmete sunuluyor ve kendisinden önceki tel örgülere göre çok daha yüksek güvenlik sağlıyorlar. Uygulama alanına göre farklı özelliklere sahip olarak üretilmekte olan jiletli tel, birçok farklı türe sahip olarak hazırlanıyor.

Uygulama alanına göre tüm cephe, duvar ve kapı üstü gibi bölümlerde güvenlik sağlayan jiletli teller, kamusal alanlar, askeri bölgeler, siteler ve yerleşim alanlarından uzak kalan bölgelerde güvenliğin sağlanması amaçlarıyla kullanılmaktadır. Paslanmaz çelik malzemeden üretilen tel üzerine adapte edilmiş keskin uçlardan oluşan jiletli tel, düz ve helezonik türeleriyle geçit vermeyen, kesilmeye çalışıldığında da çok büyük uğraş gerektireceği için, olumlu sonuç elde edilemeyecek özelliklere sahip olarak üretiliyorlar.

Ülke sınırları gibi çok önemli alanların korunmasında önemli görevler üstlenmekte olan jiletli teller, kullanışlılığı ve düşük üretim maliyetlerine sahip olması sebepleriyle, hızlı bir şekilde yaygınlaşarak kullanımı çok geniş bir sahaya yaymıştır. Kullanıcılar tarafından ilk olarak aranan koruma önlemlerinden biri olan jiletli teller, sanayileşmenin etkisiyle bilinen çitlerin, dikenli tellere dönüşmesinin ilerleyen aşaması olarak, teknolojinin ilerlemesine bağlı olarak gelişmiş türüdür.

Jiletli Tel Kullanım Alanları

Villa ve siteler, özel mülkler, yerleşimin az olduğu bölgelerdeki arazilerin sınırlarının belirlenmesi ve dışarıdan olabilecek girişlerin engellenmesi gibi amaçlarla kullanılan ve geçit vermeyen özellikte üretilmiş olması sebebiyle yoğun şekilde tercih edilen jiletli tel, günümüzün ileri teknolojisiyle kurulan güvenlik sistemlerine destek amaçlı olarak ta kullanılan ürünler arasındadır.

Sağladığı yüksek güvenliğe rağmen, insan sağlığına son derece duyarlı özelliklere sahip olan bu tür teller, izinsiz girişleri engellemekle birlikte, yaşamsal tehlike oluşturmazlar. Israrlı giriş denemesi olduğunda, deneyen kişiye verilen hasarlar sebebiyle, ilerlemenin mümkün olmaması, yaralanmaların yaşamsal tehdit oluşturmaması, eko sistem ve hayvanlar için de en güvenli ve sağlıklı korumayı oluşturmasını sağlar. Giderek gelişen teknolojiye bağlı olarak üretimi sürekli daha nitelikli olarak geliştirilmeye devam edilen jiletli teller, özel ve korunması gereken tüm alanlarda en ideal güvenlik çözümü olarak kullanım alanını giderek daha fazla arttırmaya devam ediyor.

Sonraki Yazı: TEL ÖRGÜ

Önceki Yazı: PANEL ÇİT