HABERLER

Tel Örgü Özellikleri

Tel Örgü Özellikleri
  • Tarih: 21 - Aralık - 2017

Tel örgü özellikleri bakımından bir çok sınıfa ayrılan bir güvenlik malzemesidir. Uygulama yapılarak kapatılacak alana göre kullanılacak tel örgünün de çeşidi değişkenlik gösterir. Fakat tel örgü uygulamalarında kullanılan ana malzemeler genelde aynıdır. Kullanılan malzemelere göre tel örgü çeşitlerinden bazılarını şu şekilde açıklayabiliriz.

Galveniz Kaplama Tel Örgü

Galveniz kaplama tel örgülerde ham malzeme olarak çelik alaşımları kullanılır. Mukavemet ve işlenebilme özellikleri bakımında oldukça pozitif özellik taşıyan çelikler endüstriyel alanda en çok kullanılan malzemelerden biridir. Kötü hava koşullarından doğabilecek sonuçlara karşı da dayanıklılık gösteren çelik tel örgü malzemelerinin iç kısmını oluşturur.

Tel örgü özellikleri bakımından çelik üzerine yapılan kaplamalar ile çeşitli alternatifler el edilir. Çelik alaşımının üzerine galveniz kaplanarak elde edilen galvenizli tel örgüler piyasa içinde uygun kullanım şartları ve ekonomik yapıları ile dikkat çeker. Ürünün türüne bağlı olarak galveniz kaplamanın üzerine elektrostatik boya da uygulanabilir.

PVC Kaplamalı Tel Örgü Nedir

PVC kaplamalı tel örgüler de yapı olarak galveniz kaplamalara benzerler. İç kısımlarındaki ana malzeme yine çeliktir. Çeliğin üzerine galveniz kaplama yapılmıştır. Ancak burada diğerlerinden farklı olarak en üst katmanda PVC kullanılır. Kimlik veya ehliyetlerde kullanılan yönteme benzer şekilde hazırlanan bu tel örgülerde tabi ki kullanılan PVC malzemesi daha kalındır. Tel örgü özellikleri bakımından en çok tercih edilen çeşitler bu şekildedir.